W czerwcu 2026 roku odbył się ostatni wyjazd Seniorów do Ośrodka Rehabilitacyjnego „POLANIKA” w Chrustach realizowanego w ramach zadania „Pakiety rehabilitacyjne - trener/rehabilitant/fizjoterapeuta (nordic walking, zajęcia na basenie, joga, zumba, streching) - usługa kompleksowa, w ramach projektu ,,Tworzenie lokalnych systemów wsparcia dla seniorów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet 9. Usługi społeczne i zdrowotne, Działania 9.4 Zwiększenie dostępności usług społecznych i zdrowotnych.
Podczas 14 – dniowego wyjazdu Seniorzy mieli możliwość skorzystania z oferty Ośrodka Rehabilitacyjnego „POLANIKA” m.in. z zabiegów ambulatoryjnych czy masaży. W Ośrodku uczestnicy mieli zapewnione posiłki, noclegi oraz możliwość korzystania z dostępnej infrastruktury m.in. z basenu czy parkingu. Każdy uczestnik miał zapewnioną indywidualną terapię pod nadzorem lekarza prowadzącego, a wykwalifikowany personel wspierał ich rehabilitację i dbał o dobre samopoczucie Seniorów. Ośrodek położony jest w głębi lasu, co sprawia, że w trakcie pobytu w POLANICE Seniorzy odpoczęli w ciszy i zregenerowali się. Ich pogoda ducha sprawiła, że wrócili zadowoleni i pełni sił.